Kontakt

Postadresse
FC Udfordringen
Brorsonsgade 1, 4.tv
1624 KBH V

Overblik samt kontaktdetaljer på bestyrelsesmedlemmer i FCU 2018:

Formand:
Overordnet ansvar for klubben / Sponsoransvarlig / Statistik / Klubhusarbejde
Benjamin Larsen
29 48 51 30
formand@fcudfordringen.dk

Kassér:
Overordnet administrative opgaver som; Kontakt til KBU, ansøgninger, budget, økonomi og spillerindmeldelser, m.m.
Julie Hadberg Hansen
29 90 98 50
info@fcudfordringen.dk

Sportschef:
Overordnet ansvar for klubbens sportslige del og direkte kontaktperson for alle holdets trænere samt nye spillere + Sociale medier ansvarlig.
Peter Anthon
26 82 20 55
peteranhon13@gmail.com

Bestyrelsesmedlem:
Varetagelse af passive medlemmer / Årlige aktionsansvarlig
Magnus Wiik
60 15 18 50
magnus.wiik@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem:
Varetagelse af Udfordringen Cup 2019 / Sociale arrangementer / Koordinator og info til kirkebaglandet
Jonathan Stochholm

Bestyrelsesmedlem:
Efterskoleturnering 19’ / Udvikling af kontakter til efterskolebaglandet / Andet
Tobias Grønlund Nissen

Bestyrelsesmedlem:
Efterskoleturnering 19’ / Sociale arrangementer / Åndelige aftener / Andet /
Samuel Frimand-Meier
Samuelfrimand-meier@hotmail.com

Suppleant:
Materialeansvarlig
Simon Haugegaard
21 26 37 97
hauge1511@gmail.com

Suppleant:
Sponsor + Åndelige aftener
Casper Ullemose

 

Serie 1 trænerteam:

Cheftræner
Nicolaj Florin
31 36 01 38
Nicolajflorin@gmail.com

Assistenttræner
Henrik Due Jørgensen
31 79 70 31
Duemade@hotmail.com

Serie 3 trænerteam:

Cheftræner
Niels Mose Møller
42 33 82 80
nielsmose@gmail.com

Serie 5 trænerteam:

Cheftræner
Samuel Frimand-Meier
27 24 31 52
Samuelfrimand-meier@hotmail.com

Jesper Dahl Jakobsen
31 32 31 31
Sumojesper@gmail.com

Dameholdet

Cheftræner:
Benjamin Elkjær
42 37 44 48
benjaminelkjaer@gmail.com

 

 

Skriv et svar